Що можна приготувати з амаранту: 7 смачних рецептів

Амарант – це найдавніша культура, яка привертає увагу своїми високими поживними властивостями та дивовижною адаптивністю до різних кліматичних умов. Якщо раніше амарант використовувався тільки як корм для тварин, то сьогодні він знайшов широке застосування в харчовій та косметичній промисловості.

Особливістю амаранту є його висока біологічна цінність, вміст білка в ньому перевищує показники інших культурних рослин, таких як пшениця чи рис. Багатий склад амаранту збагачує організм корисними елементами, такими як залізо, кальцій, магній, калій та вітаміни групи В.

Одним із найпоширеніших способів використання амаранту є його застосування в харчовій промисловості. З насіння амаранту отримують борошно, олію та хлібні вироби, які мають особливий смак і користуються популярністю у здоровому харчуванні. Більш того, амарант може використовуватися як добавка до готових страв, що надає їм незвичайного аромату та зовнішнього вигляду.

Крім того, амарант використовується у виробництві натуральної косметики. До його складу входять потужні антиоксиданти, які мають позитивний вплив на стан шкіри та волосся. Олія амаранту застосовується для зволоження та пом'якшення шкіри, а також для зміцнення та стимуляції росту волосся.

Вид амарантуЩо можна зробити
Амарант зерновий
  • Використовувати для приготування каші
  • Включати до складу випічки
  • Додавати до салатів
Амарант листовий
  • Готувати супи та бульйони
  • Додавати у свіжі салати
  • Готувати пшеничні рулети
Амарант насіння
  • Приготувати морс, кисіль чи компот
  • Додати в каші чи коктейлі
  • Використовувати для випічки

У всьому світі рослину амарант (його різні частини) використовують як альтернативу зерновим крупам. Його можна варити, смажити, пророщувати, перемолоти на борошно. Калорійність продукту досить велика – 375 ккал на 100 г. Тому страви за його участю добре втамовують голод та надають енергії.

Як використовувати амарант?

Листя амаранту використовують у салатах, квітки – як приправу до м'ясних та рибних страв. З квіток варять компоти, а також додають їх у вино та коктейлі.. З них виходить смачне варення, особливо з додаванням лимона.

Кому не можна їсти амарант?

Рекомендують утриматися від вживання відварів та страв з амаранту при гіпотонії, наявності сечокам'яної хвороби, загостренні холециститу та панкреатиту.

Як використовувати амарант у домашніх умовах?

Амарант можна застосовувати в домашніх умовах різними способами:

  1. Готувати загальнозміцнюючий відвар, показаний для щоденного вживання.
  2. Робити лікувальний настій. …
  3. Додавати сухий концентрат у гарячу ванну. …
  4. Заварювати чай, який буде ефективним при анемії або цукровому діабеті.

Куди можна додати амарант?

– Щоб додати амарант до мюслі чи гранолу, його потрібно розігріти на сковороді до того моменту, поки насіння підстрибуватиме, приблизно 5-8 хвилин, постійно помішуючи. – Насіння амаранту можна пророщувати та використовувати на бутербродах або в салатах. – Для випікання можна замінювати чверть борошна амарантового.

Related Post

Чим корисна олія натщесерцеЧим корисна олія натщесерце

Масло стимулює своєчасний та повноцінний викид нічної жовчі з міхура в тонкий кишечник, допомагає знезаражувати кишечник від вмісту, а також підвищує активність кишечника та гарантує своєчасний ранковий стілець.2 квіт. 2019